Anasayfa Hakkımızda İletişim Biyografiler Haritalar Gazeteler Sektörler Firma Rehberi Firma Ekle
RSS içerikler RSS firmalar
Loading

Samsunda Spor Faaliyetleri

REKLAM

Samsunda Spor Faaliyetleri

Samsun'da;

2 adet profesyonel spor kulübü (Samsunspor-Süper Lig, Çarşambaspor-3.Lig),

241 adet amatör spor kulübü,

10 adet engelli spor kulübü

28.387 lisanslı sporcu,

4.849 faal sporcu bulunmaktadır.

İl Tekkeköy İlçesinde yapılmakta olan 7 bin 500 kişilik spor salonunun temeli, 04.09.2011 saat 15.00’de Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat KILIÇ tarafından törenle atılmıştır.

SAMSUN YELKEN SPOR KULÜBÜ

1961 yılında kurulan Samsun Yelken Spor Kulübü, değişik tarihlerde yapılan yelken yarışlarında büyük başarılar elde etmiş, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve diğer kupaları İle kazandırmış bir spor kulübüdür.

1997 yılı itibariyle KAYRA (Karadeniz Yat Rallisi)’nin Samsun ayağını üstlenen Samsun Yelken Kulübü, her yıl 100’e yakın yerli ve yabancı yat sahiplerine 3 gün ev sahipliği yapmaktadır.

Karadenizde ilk kez düzenlenen Dünya Offshore 225 Şampiyonası'nın 3. ve 4. ayağı, Samsun Valiliği Grand Prix'i   1-2 ile Samsun Limanında yapıldı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Samsun'da gerçekleştirilen şampiyonanın, Cumartesi gerçekleştirilen 3. ayağın ardından, Pazar günü son tur olan 4. ayağı 10 teknenin katılımıyla gerçekleştirildi.

SAMSUN ATLI BİNİCİLİK TESİSİ

Atakum İlçesi Kurupelit beldesinde 50.000m2 alan üzerinde hizmet vermeye başlayan Samsun Atlı Spor Kulübü'nde, İngiliz, Arap, Amerikan, Avusturya ve Hollanda cinsi atlar ile eğitim verilmektedir. Karadeniz bölgesi'nin en büyük binicilik kulübü olan tesis, AB kriterlerine uygun bir binicilik kulübü olmayı amaçlamaktadır.

İçerisinde açık manej, ısınma maneji, giriş ve güvenlik binası, ahır ve çevre çiti bulunan Atlı Binicilik Tesisi, atlı sporlara ilgi duyan tüm Samsun'luların ve çevre illerden gelen misafirlere hizmet vermektedir.

Benzer Başlıklar

sponsorlar:Granit Küp Taş | izmir kına | İzmir Alamca Kursu