Anasayfa Hakkımızda İletişim Biyografiler Haritalar Gazeteler Sektörler Firma Rehberi Firma Ekle
RSS içerikler RSS firmalar
Loading

Samsun Eğitim

REKLAM

Samsun Eğitim

Ülkemizin sayılı üniversitelerinden birisi olan Ondokuzmayıs Üniversitesi ve yapımı devam eden Karadeniz’in ilk ve tek Vakıf Üniversitesi olan Canik Başarı Üniversitesinin tamamlanması ile Samsun önemli eğitim merkezi olacaktır.

Ulusal ölçekte marka olmuş birçok eğitim kurumunun, İlde yer alması ve bu anlamda birçok arayışında devam etmesi, İlin eğitim hamlesiyle birlikte kalkınma başarısını gerçekleştirme yolunda olduğunu göstermektedir.

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

1975 yılında kurulan Üniversitede; 13 adet Fakülte, 3 adet Yüksekokul, 11 adet Meslek Yüksek Okulu, 5 adet Enstitü ve 1 adet Konservatuar bulunmaktadır. Bu programlarda; 24.214 lisans, 8.042 önlisans ve 2624 yüksek lisans olmak üzere toplam 34.880 öğrenci eğitim görmektedir. Ayrıca, Üniversite bünyesinde toplam 1.935 Akademik Personel görev yapmaktadır.


CANİK BAŞARI ÜNİVERSİTESİ

Üniversitenin 2012-2013 akademik eğitim-öğretim yılında açılması planlanmaktadır. Üniversitede İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi, Fen – Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü bulunacaktır.

Benzer Başlıklar

sponsorlar:Granit Küp Taş | izmir kına | İzmir Alamca Kursu