Anasayfa Hakkımızda İletişim Biyografiler Haritalar Gazeteler Sektörler Firma Rehberi Firma Ekle
RSS içerikler RSS firmalar
Loading

ERZİNCAN SAĞLIK TURİZMİ

REKLAM

Ekşisu (Böğert Maden Suyu):

İl merkezine 11 km uzaklıktaki bölgede bulunan ve Ekşisu adı verilen Böğert maden suyu, sağlık yönünden oldukça önem taşımaktadır. Maden suyu; anemi, kara ciğer, mide, bağırsak ve safra yolları hastalıklarına iyi gelmektedir.

Horhor Şifalı Havuz

Ekşisu kaynağının yakınında bulunan su, büyük bir oluktan kaynamaktadır. Miktarı dakikada 1 ton hesap edilmiştir. Özelliği, sodyum, magnezyum ve, kalsiyum hidrokarbonatı iyonları ile bu su, ekşisudan daha müessir olup, mide bozukluktan, diyabet, çocukların yeme isteksizlikleri, karaciğer ve safra yolları hastalıktan tedavisi ve cilt hastalıklarına iyi gelmektedir. Bol miktarda kükürt içermektedir.

Erzincan Ilıcası:

Ekşisu yakınındaki kaplıca, 33 derecelik ısıya sahiptir. Su banyosu şeklinde kullanılan kaplıca suyu, cilt, romatizma, damar sertliği ve kalp hastalıklarına iyi gelmektedir. Ilıca 12 adet kapalı havuzu ile hizmet vermektedir. Daha sıcak bir kaplıca suyuna sahip olmak için sondaj çalışmaları devam etmektedir.

Erzincan' da Bir Haftalık Tur Programı:

İlimize hava, kara ve demir yolu ile gelen gruplar Gönye ve Tercan Baraj Göllerinde su kayağı, Tercan'da ortaçağ Türk dönemine ait Mamahatun Türbe ve Kervansarayım ziyaret. Otlukbeti Krater Gölünde kamp, Çakırman mevkiinde yamaç paraşütü, Akbulut tesislerinde kayak, Sansa Boğazında hızlı akan Karasuda rafting, Bayırbağ ve Çakırman Çağlayanlarında yüzme ve ırmaklarda gezinti. Piknik yapma imkanı, Ekşisu Kaplıcasında Doğal Jakuzide banyo. Türkiye'nin en büyük şelalelerinden biri olan Girlevik Şelalesinde gezinti. Ergan Dağına binek atlarıyla çıkış, gece dağda kamp. Refahiye Dumanlı Ormanlarında gezinti ve kamp. Kemaliye'de kanyon gezintisi, Kemaliye’nin otantik evlerinin ve tarihi mekanların gezintisi.

Benzer Başlıklar

sponsorlar:Granit Küp Taş | izmir kına | İzmir Almanca Kursu | almanca dil kursu izmir