Anasayfa Hakkımızda İletişim Biyografiler Haritalar Gazeteler Sektörler Firma Rehberi Firma Ekle
RSS içerikler RSS firmalar
Loading

Çeltik Eğitim

REKLAM

Çeltik Eğitim

İlçenin okur yazar oranı % 95’dir. Sulu tarımla beraber halkın ekonomik durumu güçlendikçe çocukların okutulması oranı her geçen gün yükselmektedir. İlçe Merkezinde, Çeltik Lisesi, 100. Yıl İlköğretim Okulu, Merkez İlköğretim Okulu ve Fatih İlköğretim Okulu bulunmaktadır fakat okullarda öğretmen yetersizliği nedeniyle eğitim kalitesi yetersizdir. İlçede Meslek Lisesi ,Yüksekokul ve üniversite bulunmamaktadır.

Halk Eğitim merkezi verdiği kurslarla ilçe halkının bir çok alandaki eğitim gereksinimlerini büyük ölçüde yerine getirmektedir.Çeltik Halk Eğitim Merkezi sadece 2003-2004 yılı istatistiki verilerine göre verilen bilgisayar kursları ile 103 kişiye bilgisayar setifikası vermiş, giyim biçki dikiş kursları ilede bu yıllar arasında 21 çeltikli eğitilmiştir.Halk Eğitim Merkezi anadolu ve fen liseleri sınavlarına hazırlık kursları açmış 2 köy ve bir ilçede olmak üzere verilen kurslara toplam 55 öğrenci katılmıştır. Halk Eğitim Merkezi ilçe halkından gelecek talepler doğrultusunda her türlü kurs ve eğitim seminerlerini eksiksiz düzenlemektedir

Okullarda toplam olarak, Lisede 65, Merkez İlköğretim okulunda 233, Fatih İlköğretim Okulunda 210 ve 100. Yıl İlköğretim okulunda 170 öğrenci okumaktadır.

Benzer Başlıklar

sponsorlar:Granit Küp Taş | izmir kına | İzmir Almanca Kursu | almanca dil kursu izmir